Радіовізіограф – це сучасний діагностичний комплекс, який перетворює сигнал, отриманий від джерела рентгенівського випромінювання, в цифровий вигляд і виводить його на екран монітора.

У порівнянні зі звичайним плівковим рентгенапаратом, у цього обладнання є кілька великих і важливих переваг:

Зменшена у рази доза опромінення, яку отримує пацієнт. Досягається за рахунок більшої чутливості датчика та, відповідно, набагато меншої експозиції (тобто скороченого часу впливу). За рахунок цієї особливості стало можливим робити рентгендіагностику дітям та вагітним жінкам;

Раніше для отримання результатів рентгенівського знімка був потрібен час на обробку плівки, її необхідно було проявити, закріпити та висушити. Тепер зображення знімка миттєво виводиться на екран;

Незрівнянне збільшення інформативності. Лікар має можливість обробляти зображення з допомогою різних інструментів та фільтрів, завдяки чому можна детально розглянути всі необхідні структури і анатомічні особливості. Крім того, якість зображення на екрані монітора значно перевершує якість знімка на плівці.

Зручність зберігання та передачі діагностичної інформації – знімки можна копіювати на знімні носії і пересилати по мережі Інтернет, наприклад, для спільної консультації суміжних фахівців (ЛОР, невропатолог, тощо). В нашій клініці для отримання прицільних знімків (тобто знімків зони двох-трьох зубів) встановлено апарат «Kodak 2200 intraoral x-ray system » та візіограф "Foms cdrelite" . Це обладнання забезпечує відмінну якість зображення та, відповідно, дозволяє фахівцеві поставити максимально коректний діагноз.